Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Про зачароване коло

Куди б я не кинула оком перед початком «есеювання» (це пошук ідеї для щотижневого есе), усюди сьогодні бачу кола, кулі, півкулі та окружності. Від маленьких кульок намистин та кришталевої сфери до великого фітболу у кутку, від тарілки під яблуком до колодязя та круглого столу — усе навколо нескінченно повторює головний мотив Землі та Сонця. 

Немає нічого більш природного, аніж округлість; дуже просто і неймовірно складно вписувати образи життя у кола, бо над кожним з них майорить головний образ, образ нескінченності, вічного руху та цілісності. Якщо почати перелічувати сенси кола, практичні чи містичні, треба буде зібрати ці знання у велетенську енциклопедію. Тому сьогодні пробіжуся тільки по трьом кругам, а далі запропоную трохи попрацювати разом. стеснение

 

2f5ed059298de7bfb0b0b31a85793181.md.jpg

 

оринго 2 Перше і звісно – головне: круги Орінго та зачароване коло. 
У самому початку існування Орінго виникло поняття потроєної окружності, спочатку як назва, потім у якості логотипу та девізу (про народження імені – тут), а далі за кожним поворотом ми весь час відкривали якісь потаємні сенси, пов’язані з кругами і це чудово доповнювало філософію Орінго. Ходінню цьому за три круга кінця краю не видно, бо скільки б ми не блукали, завжди повертаємося до нового початку. 

Ви помічали, до речі, скільки в нас круглих прикрас чи з елементами-кругами? Інколи примушую себе робити інші форми для рівноваги, але варто тільки трохи відволіктися — і ось вже покотилося нове ідеальне коло. 

 

59ca2bdb5a8e52ddd645e516e614cb2a.md.jpg

 


оринго 2 Друга улюблена формула круга – камені Swarovski, особливо блакитні та двоколірні вібранти.

Тут нічого не поробиш — австрійські чарівники вміють вкрасти серце у кожного прихильника бездоганності. Мені складно переповідати це відчуття щемкої радості на словах, але коли я відкриваю коробочку з кругами і роблю легкий оберт рукою, то ніби чую спів... 

Бездоганність кольору, світла й форми, яка щоразу повторюється — це як смак чогось відомого з дитинства, який не обманює і не перетворюється на звичку.

Хоча й заплутана бізнес-стратегія компанії вже майже три роки робить мені нерви (вони то повністю відмовляють у радощах, то несподівано засипають манною небесною), все одно не здаюсь і сподіваюсь на продовження магії. Хоча б тому, що весь час віддаю комусь свій «останній» круглий камінчик. девочка

 

f776a82fe4fc80ed8e4e9ce488603066.md.jpg

 

оринго 2 А от третій образ круга згадався несподівано, коли для примусової зупинки думок відкрила книгу Марка Казінса «Людина, що дивиться». Одне з улюблених досліджень про візуальне сприйняття, де подорож в історію поєднана з несподіваними висновками про те, як ми бачимо, а головне – що ми не бачимо. «Підніміть погляд від книги і подивіться навколо. З'єднайте світ читання з навколишнім вас реальним світом. Дайте своїм очам поблукати» — радить мені автор, так і зроблю.

 

0aca10626a3848083e55e04fd3fc2548.md.jpg

 

Марк Казінс нагадав мені про «колірне вчення Гете», трактат опублікований в 1810 році під назвою «До теорії кольору» (нім. Zur Farbenlehre), в якому непересічний німецький творець зміг полишити нам досить цікаву теорію. На відміну від Ньютона, який розглядав колір виключно через призму фізики, Йоганн Вольфганг Гете розповів про кольори з точки зору вивчення емоцій, сприйняття кольору людиною. 

Гете вважав, що кольори виникають в результаті взаємодії світла, очей спостерігача та предметів, на які воно падає. Він відрізняв «примарні кольори» – кольори, що виникають при спостереженні суб’єктом, від «справжніх кольорів» – об’єктивних властивостей світла та предметів. Гете вважав, що сприйняття кольору залежить від різних факторів, таких як освітлення, контекст і індивідуальність спостерігача. Ой, чи нам з вами не знати, як відрізняється сприйняття кольору каменя залежно від настрою? довольство

 

87654f7345bb8c42caed70b33a70975b.jpg

 

А ще мені дуже подобається визначення з колірного колеса Гете. Основні кольори кола – червоний, синій і жовтий – мають особливу властивість: їх неможливо отримати шляхом змішування інших кольорів, вони існують самостійно. Помаранчевий, зелений і фіолетовий – це вторинні кольори, їх можна отримати шляхом змішування основних кольорів. Кольори третього порядку складаються з комбінацій основних та вторинних кольорів. 

Ви ж бачите, де знаходяться головні українські кольори? За теорією Гете, синій (блакитний) — це «темрява, послаблена світлом», а що в нас поруч? Жовтий — самісіньке світло, як воно є. Можливо, саме тому це поєднання стало магічною альтернативою чорно-білому світу минулого. 
 

8c2acd427d6ed7c4ace7afb31d3252a1.jpg

 

звездочка А тепер до уваги орінговців пропозиція: розкажіть про свій улюблений образ круга. З усіх ваших заміток для круглої енциклопедії за допомогою рулетки долі наприкінці тижня обереться майбутній власник срібного «Ордену Орінго». Будь ласка, на хвилинку зупиніть біг у колесі повсякденності й напишіть у коментарі абзац тексту. 

 

О.М.любовь

nadiya-ye
Вс, 24/09/2023 - 23:59

Мені дуже подобається монисто.( МОНИСТО – монетна жін. прикраса, одноразкове монетне намисто на шнурковій (стрічковій) основі, звичне для укр. сіл Кіцманщини, Новоселиччини та Заставнівщини з Буковини. До складу мониста зазвичай входять від 3 до 15 монет.) монети поєднані з намистинами складаються в автентичну українську прикрасу і доволі святкову. А от для повсякденного носіння гадаю «Голоси незабутніх предків» підійдуть найкраще.
Lina2018
Пнд, 25/09/2023 - 00:57

Коло - фігура, яку я найчастіше обираю з-поміж інших. Перша асоціація - це ближнє коло. Моє ближнє коло - це родина. Коли ти обіймаєш рідну людину, то замикаєш навколо неї захисне коло. Ось чому психологи радять обійматися хоча б вісім разів на день. А якщо обійняти нікого (буває й таке), то існує така вправа "Метелик". Потрібно скласти руки хрест-навхрест і обійняти себе. Таким чином ти даєш зрозуміти собі, що ти не один, у тебе є ти.
tatyanamx
Пнд, 25/09/2023 - 03:02

Мій головний круг - це круг сімейний. Моя сім‘я-моя опора і сила. Це центр мого всесвіту і найбільша цінність
Anastasiya
Пнд, 25/09/2023 - 11:21

Круг - дуже містичний, чарівний символ, який можна розглядати зовсім по-різному. Коло - як символ нескінченності, як символ кругів по воді - коли твоя дія (думка) провокує появу нових кіл, нових думок і дій, і так до нескінченності. Круг - як символ постійної дії і взаємодії між різними, іноді незнайомими людьми. Як наче хтось почув пісню, і написав цілу книгу, надихнувшись нею. А хтось, прочитавши книгу, надихнувся зняти фільм. Для фільма написали музику, і так до нескінченності круги на воді роблять магію, навіть не перетинаючись у вимірі часу, а тільки у вимірі мистецтва, образів, думок.
Cleona
Пнд, 25/09/2023 - 11:21

Є психологічний тест, коли просять вибрати якусь фігуру. Серед них є і круг. Круг — людина-комунікатор, справжня душа компанії, дипломат. Схоже, що круги дуже люблять інших людей, люблять спілкування і взаємодію з ними. Їм подобаються неформальне спілкування, бесіди, вечірки, обійми, контакт. Круги вміють відкрито виражати свої емоції, вони усміхнені і доброзичливі. Мова в них емоційна, але неголосна, з палкими оцінками і компліментами, поза розслаблена, міміка багата, круги часто кивають головою, виражаючи свою згоду зі співрозмовником. Круги легко вирішують конфлікти, уміють поступатися. Єдина ситуація, в якій круг «звіріє» і «виходить на стежку війни», — коли кривдять якусь важливу для нього людину або просто слабкого. Ось на захист інтересів такої людини круг піде, свої власні його менше хвилюють, ними можна і пожертвувати. Я вибираю круг тому, що це знак гармонії і барʼєр проти всього, її атакує.
Kell
Пнд, 25/09/2023 - 12:12

Cleona, дякую за цікавинки:)
primula
Пнд, 25/09/2023 - 12:25

А я все мрію про круглі (в каталожному втіленні) траекторії руху Супутників та змінні Планети, але ніяк не підберу ідеальне для мене колірне рішення. Тому й згадала про них, найперше)
Kell
Пнд, 25/09/2023 - 12:34

Моє улюблений образ кола- це люди, що тримаються за руки. Сім'я, однодумці, нація, людство- все стає великим лише якщо є єдність. Якщо є спільна мета, підтримка, дружня рука- можна одні гори звернути та інші збудувати:) Коло все робить кращим та сильнішим.
Лелеока
Пнд, 25/09/2023 - 20:02

Коло не є моєю улюбленою фігурою, це для мене щось завершене, але водночас нестійке, а так сталося в житті, що мені вкрай необхідно відчувати землю під ногами. Але космос і його еліпси та кола зачаровують (так, ми розуміємо, що коло в цьому випадку - спрощення): планети, орбіти, астероїди,... А ще часто в коло вписують Чумацький Шлях на усіляких зображеннях. І, може комусь здатись дивним, але бачу певну космогінічність у млинах. На жаль, зараз у нас на Харківщині їх не бачу, але навіть на картинах, відео видовище їх роботи особисто мене гіпнотизує. До речі, брошка "Орден Орінго" часто привертає увагу, така гарна, дякую Орінго за неї.
Nifli
Пнд, 25/09/2023 - 20:31

Якщо розбирати фігури за психотипами, я - упевнений квадрат (або прямокутник), хоча в юності була трикутником)) Проте, в прикрасах найчастіше обираю коло! Усі мої головні улюбленці мають круглу форму: Голоси предків, Магія погляду, Молитва за Харків, Стрілець, До завтра, Хебі, Ренесанс... і ще багато, багато прикладів. Адже саме коло мене заспокоює, згладжує всі кути, притаманні моїй природі, та являє мені взірець досконалості)) Коло - це завжди про спокій та рівновагу! Кожна прикраса і навіть кожний окремий камінчик у формі кола наче додає мені трішечки своєї гармонії та досконалості)