Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Що ми читали у 2024 році? Вибір Орінго

Любов Орінго до книжок - не таємниця. Регулярні оновлення міні-бібліотеки у Таємній кімнаті, нові сесії ювелірно-літературного клубу "Екслібрис", на яких прочитане обговорюється та перетворюється на ескізи нових прикрас, особлива увага до українських письменників, що створюють нарис нашого з вами життя... Повсякденність Орінго створюється зі слів та срібла, отож і у підсумках року без літератури не обійтися.

Давайте одразу домовимося: списки на кшталт "N книжок, які не варто пропустити у цьому році!" ми писати не будемо. Їх можна з легкістю нагуглити на будь-якому сайті, але цінність їх найчастіше досить сумнівна. Це й не дивно: усі ми різні і оддаємо перевагу різній літературі. Отож просто поділимося особистими враженнями команди Орінго: що читали, що запам'яталося і вплинуло на нас впродовж цього року? Якщо ж щось з цього відгукнеться і вам, будемо раді. 

очки Шорт-лист Олени Маслової трішки мене налякав: він розпочинався з нашумілої книги історика Тімоті Снайдера "Про свободу", читати яку некомфортно, а місцями навіть боляче. Ідея того, що свобода - це не відсутність чогось негативного, а навичка, набути яку можна тільки шляхом постійного мислення й ставлення незручних питань, вкладається в голову не надто легко кеп  Утім, цю книгу дійсно можна розглядати як дороговказ - та відправну точку для довгих роздумів.

Ще у списку Олени Маслової опинилася автобіографія сучасної мисткині-перформерки Марини Абрамович "Пройти крізь стіни",  "Арабески" Сергія Жадана та гостросюжетна фентезійна трилогія "Макова війна" Ребекки Кван (бажано не розпочинати читати її посеред робочого дня, інакше робота стане улыбка). А YA "Тут, у реальному світі" Сари Пенніпакер виявився єдиною спокійною книгою не про війну...

e5066427b88ed605b891619f64f33a88.jpg

очки Оля, тобто я, цього року відчула, чому варто вести читацький щоденник: проковтнуті сторінки в якийсь момент збираються в голові в ком з думок та образів, і рішуче відмовляються розділятися. З полегшенням зорієнтувалася по списку Олени Маслової: чимало книг ми обговорюємо та радимо одна одній, а "Жовтолику" Ребекки Кван мені взагалі дали з собою в потяг з наказом неодмінно прочитати. І несподівано саме вона виявилася чи не найважливішою для мене у цьому році: гостросюжетний горор про те, як далеко готова зайти людина у пошуках короткострокової слави та дофаміну від неї змусив по-новому поглянути на власні стосунки зі світом та соцмережами улыбка "Жовтолика" гарно ілюструє упередженість світу видавництв та письменників, який далеко не завжди керується думками про справжнє мистецтво. А через одну невдалу (за думкою автора) рецензією взагалі може розв'язатися ціла війна - і не кажіть, що не бачили такого у реальному житті.

Також пораджу під ялинку роман "Шлюбний портрет" Меггі О'Фаррелл: це досить легка та захоплива історія про дівчинку, яка не боялася бути не такою як усі в максимально несприятливому для цього світі, - і все-таки отримала своє щастя! Додаємо декорації пишної Флоренції епохи Відродження, неймовірні сукні та зачіски і золотаву тигрицю, подумки приміряємо прикраси "Ренесанс" - і маємо рецепт ідеального святкового читання.

6a4435a431cc70c96e6418a08fa1103e.jpg

очки Женя славиться у контент-команді своєю любов'ю до історії. Старовинні манускрипти, дивовижні звіри з гобеленів, неочікувані факти про Вавилон та Римську імперію - це його парафія. Отож запитуючи, яка книга лідує у його читацькому списку цього року, я зауважила "Тільки, будь ласка, нехай це буде твір цього тисячоліття!". В чомусь мої передчуття були вірними, адже Женя запропонував "Звільни свого внутрішнього римлянина" Марк Сидоній Фалкс, Джеррі Тонер. Рік написання - 2016, я спеціально вточнила. улыбка

"Книгу Джеррі Тонера технічно можна назвати науково-популярною літературою. Але фактично це інструкція з поліпшення свого життя від досвідченого лайф-коуча. Щоправда, цей коуч - римський аристократ Марк Сідоній Фалкс, найкращим способом життя він, звісно ж, вважає римський і щедро ділиться з читачами-варварами порадами, як опанувати всі римські чесноти. Із книжки ви дізнаєтеся, чому важливо постійно самовдосконалюватися, як правильно поводитися у вищому світі, як приносити жертви богам, лікуватися ведмежим жиром, носити тогу і завоювати вічну славу. Одним словом, дуже практична книга, всім рекомендую".

1c2fa920934a6eafe338b2512f457c9d.png

очки Анастасія потроху вивчає Івано-Франківськ, і тут не обійтися без літературного путівника! Отож її вибір - це "Фелікс Австрія". Софія Андрухович представлення не потребує. Її "Фелікс Австрія" вже встигла нашуміти і почати перетворюватися на класику, яку повинен прочитати кожний. Історія двох дівчат, чиї долі переплелися чи не занадто тісно, відбувається в Станіславі (зараз Івано-Франківськ). Окрім захоплюючого сюжету, на нас чекає чимало галицького колориту і неспішне занурення в атмосферу старовинного міста.  

До речі, атмосфера Івано-Франківська у романі відтворена максимально точно. Нещодавно я мала щастя приїхати до Насті в гості й прогулятися з нею по Франківську разом - під час імпровізованої екскурсії містом вона згадала "Фелікс Австрію" стільки разів, що я ніби ще раз перечитала цю книгу. 

0ad361549d085dd3eb7f70a316f9cd40.jpg

очки Як же обійтися в наші часи без Стівена Кінга? Читала і перечитувала Короля жахів уся контент-команда, втім і враження у всіх виявилися різними. Особисто я досі не можу оговтатися від його нового і досить-таки кривавого роману, "Голлі"; Олена Маслова навпаки назвала "Голлі" серед найкращих прочитаних книжок. А уяву Тали підкорив "11/22/1963" - довжелезна і складна історія про (не)можливість змінити хід історії. Погратися з часом хочеться іноді нестерпно - але не факт, що мандрівник у часі зможе знайти найкращий шлях, який не призведе до катастрофи...

Впевнена, що на вибір Тали вплинула ще й каблучка "Спостерігач", про яку вона нещодавно розповідала у моторошно-естетичному фото-огляді звезда

efdf0ac20614a3cd34f87307c7e98a89.jpg

очки А наша алкоблогерка Альона цього року перечитувала Ніла Геймана. Її особиста порада - збірка "Обережно, тригери!": тут є і монстри, і кохання, і вежі замків, і уважні очі чудовиськ. На якій сторінці розкриється книжка, залежить тільки від читача...

Діліться у коментарях: яка книга особливо вразила вас у цьому році?

Збирала думки та рецензії Ольга Орінго

olenabuglova
Пнд, 16/12/2024 - 22:16

Бертольт Брехт, "Матінка Кураж та її діти". Аж мороз по шкірі, наскільки актуальною виявилась ця п'єса, хоча була написана у 1939 році, а оповідає про події 17-го століття.
Julia777
Втр, 17/12/2024 - 12:49

Проєкт «Розі» (Ґ. Сімсіон) - дуже романтична історія кохання, багато гумору, але найголовніше - книга дозволила поглянути на світ очима людини з особливим складом розуму (РАС) і краще розуміти таких людей. "СпАДок" (Люко Дашвар) - якщо коротко, то вона про те, що "не такі страшні чужі воші, як свої гниди". І як завжди у Дашвар - про те, що навіть рідні і добре знайомі люди набагато складніші, ніж здавалось. "Дім солі" (С. Тараторіна) - просто дуже якісна, складна фантастика з неочікуваними поворотами сюжету. І там теж є ідея про те, що перш ніж звинувачувати когось, варто зазирнути в себе.
allavoytenko
Втр, 17/12/2024 - 20:34

"Тигролови" Багряного, "Вибір" Едіт Егер
Оля-Оринго
Втр, 17/12/2024 - 22:04

Алло Сергіївно, "Вибір" мене максимально вразив, така тяжка книга, яка несподівано дарує нові сили surprise
Оля-Оринго
Втр, 17/12/2024 - 22:05

Олено Володимирівно, пригадала, як читала Брехта в університеті, теж йшов мороз по шкірі, але було наївно-оптимістичне враження "Господи, як люди жили, як гарно, що такого більше ніколи не повториться"... Як виявилося, невивчена історія циклічна. 
allavoytenko
Ср, 18/12/2024 - 10:19

Як правильно відмітила консультантка з книгарні "Віват" (і я з нею повністю згодна), "Вибір" - книга дуже тяжка, але наразі її повинен прочитати кожен українець.
Оринго
Ср, 18/12/2024 - 10:24

Так, з 2022 року ми нагадуємо про "Вибір" і "Дар" та багато разів додавали ці книжки до Таємної кімнати. 
ВикторияВ
Ср, 18/12/2024 - 12:03

Найбільше враження справили дві книги, дуже різні, але щирі. "Морбакка" Сельми Лагерльоф та "Повісті дикого степу" Сергій Сайгон. Морбакка тепла, затишна, сімейна книга. Повісті дикого степа теж про про рідні місця та родину, але дууже відмінна у стилістиці від Морбакки