Вже традиційний коротенький огляд наших можливостей та пропозицій, щоб не втрачати звичний обрій планування.
Почну з самого популярного питання: чому досі не можна замовляти будь-що з розділу каталога «Під замовлення»? І якщо замовляти не можна, то чому не прикрити цей розділ, щоб не хвилювати спільноту?
Розділ «Під замовлення» ми не зачиняємо, бо навіть на скорочення кількості сторінок весь час отримуємо прохання залишити цей простір хоча б у якості музею. Але з замовленнями складнощі полишилися.
Раніше, до війни, за актуальністю усіх позицій, що пропонуються до замовлення, спостерігали окремі люди. В нас був складний, але вичерпний облік каменів, тож таблиці на сторінках товару були дійсно інформуючими. А потім, після замовлення, починав працювати особливий механізм, що рухав замовлення по всім етапам виробництва, з постійною швидкістю і прискіпливою точністю. Запуском і відстеженням потоків також займалися окремі люди…
Зараз в Харкові працює третина нашої команди, і я вже чітко бачу, що до весни ситуація не зміниться. Якщо навіть в рашистів скінчаться ракети, ми все одно критично близько до цієї дурної країни з агресивним населенням, тому не маю жодного права кликати повернутися наших людей з безпечних міст. Також ми плануємо консервувати два поверхи будівлі з чотирьох, щоб витримати фінансове навантаження за опалення.
Для продовження роботи максимально спростили внутрішні процеси, зробили їх більш горизонтальними (більше спілкуємося між собою і менше дивимося в екран на облік), але подібний спрощений формат накладає суттєві обмеження на кількість замовлень, що одночасно перебувають в роботі — там, де раніше легко проскакувала тисяча, тепер обережно рухається сотня…
Але є навіть тут приємний момент: ми залюбки робимо під замовлення нові прикраси, що народилися під час війни, бо відразу плануємо в роботу багато срібних заготовочок.
До речі, ось тільки що порахувала і аж здивувалася. Перші чотири прикраси (казковий квартет каблучок) з’явилися наприкінці весни. Пам’ятаєте наш яскравий експеримент?
Містичні каблучка і підвіс «Мандрагора» завітали до нас у липні, і слідком за ними – «Чарівні боби».
Були ще прем’єри з «Екслібрису», казкові нові слайди та оправи, гарненькі трояндочки, чудові каблучки і вже аж десять прикрас із цьогорічної «Срібної мрії»!
Ось так і набігло непомітно за червень – вересень сорок три (!!!) нові прикраси. І усі вони є в заготовках, тож можемо зробити і під замовлення.
Так, звісно, ми тепер не фотографуємо камені для вибіру, не робимо складну кастомізацію чи покриття, але все одно знаходяться приємні та цікаві моменти, якими можемо здивувати поціновувачів нашої творчості. В кладовій підтримуємо запас заготовок самих популярних, чудових і виразних прикрас, які потім доробляємо для розділу «У наявності». І завжди раді зробити щось із цього і для вас, якщо наші можливості співпадають з вашими бажаннями.
Розділ прикрас "У наявності" ми робимо ще більш захоплюючим та різноманітним щодня, і в ньому завжди можна знайти для себе чи на подарунок щось особливе, незвичне чи довгоочікуване!
Ще один важливий і складний момент — робота нашого гарантійного відділу.
Немає жодної можливості обробляти зараз усі посилки, тому виконуємо лише термінові ремонти для зламаних прикрас, де ситуація максимально наближена саме до гарантії. Інші роботи (чистка, відновлення покриття, профілактика, зміна розміру каблучки) поки прохаємо відтермінувати до перемоги. Причини — геть не вистачає рук для роботи і не ризикуємо приймати на зберігання чуже майно, доки не з’явиться хоча б якась стабільність у Харкові.
А тепер трохи приємного: маю надію у найближчий місяць (до середини жовтня) доробити останні моделі із «Срібної мрії», де є камені у наявності. Дві моделі з п’яти поки що викликають великі складнощі, але продовжуємо шукати влучні рішення. Коли усі мрійні прикраси будуть в каталозі, спробуємо створити маленьке свято, як доля буде не проти.
Також найближчими днями розповімо вам, які ескізи з особливої двадцятої сесії Клубу ювелірно-літературної творчості побачать срібний світ вже цієї осені.
І ще нагадую про чудову можливість, анонсовану у статті «Брами інших вимірів та кільцегенічність» — пишіть там у коментарях, які саме будівлі ваших обласних центрів самі впізнавані та кільцегенічні, і ми будемо продовжувати творити дивовижні каблучки для вас.
Як завжди, чесно відповім на будь-які питання по нашій роботі під час війни і не тільки. Отже, якщо питання виникатимуть — пишіть у коментарях до цього дописа.
Бажаю нам усім осені, що буде теплою та лагідною до захистників,
врожайною на гарні новини та допоміжною перед майбутньою зимою!
Олена Маслова
Kell
Чт, 15/09/2022 - 16:11
Оринго
Чт, 15/09/2022 - 16:40
Зараз, коли ми обираємо з залишків камінці для прикрас у наявності, то відразу бачимо, куди камінь пасуватиме, а куди ні.
Якщо ж обирати просто за розміром, то формула вже інша — розмір може підходити, а в прикрасу не стане. Коли цим займалося більше людей і було більше камнів, залишалося чималеньке поле для маневрів, тепер же це просто багато беззмістовної роботи і розчарування тих, кому глянувся якийсь камінець.
Але якщо хтось з огранувальників почне працювати, обов'язково замовлю камені і зроблю спеціальний огляд літотеки.
Kell
Чт, 15/09/2022 - 17:41
Cleona
Пт, 16/09/2022 - 01:00
Cvetochnayafeya
Пт, 16/09/2022 - 06:52
fwd.natasha.chm...
Пт, 16/09/2022 - 08:50
Nifli
Пт, 16/09/2022 - 10:16
Svit.AM
Пт, 16/09/2022 - 11:12
Svit.AM
Пт, 16/09/2022 - 11:21
Оринго
Пт, 16/09/2022 - 11:43
Наведу приклад. Я бачу в ящику, що є різні маркізи 9х18, які чітко стануть в цуби, тому роблю замовлення на виробництво (по п'ять підвісів) і потім, коли готові загототівки, вибираю, які камені куди пасують. Це робота, яка виконується поступово, у вільний час. І підвіси фотографуємо для каталогу, щоб усі зразу бачилі, що купляють.
Можна звісно написати, що ми маємо по декілька камінців яшми, родоніта, содаліта, тигрячого ока тощо, і ця інформація все одно не матиме ніякої цінності для орінговців, бо камені не парні, підходять до цуб і фотографувати додатково ми їх все одно не будемо, і через день вже буде не повний список...
Впізнати ж, чи були камені показані в довоєнному обзорі літотеки, і де які — це взагалі неймовірна праця, проти якої повстають усі, хто може відкрити шухляду і глянути на наявність каменів, коли у орінговців виникає питання про можливість замовлення.
На жаль, усі неквапливі процеси оглядів, обліку, фотографування назавжди лишилися у далеких мирних часах. Тепер ми можемо робити тільки те, що нам зробити простіше і швидше, бо інакше не дотягнемо до перемоги. А коли буде перемога, тоді розбиратимемося, як побудувати нові схеми.