Ідея більш детально розповісти про те, з чого складається посилка від Орінго, що саме в неї входить та чому, виникла раптово, після несподівано активної реакції наших підписників на Reels (відео) з пакуванням на сторінці Instagram.
Цукеркам тоді трохи дісталося, навіть здивувалася, що рутинні речі можуть бути для когось тригерами, як оті малесенькі дві цукерочки. Хоча стоп... А чи можна бджілок назвати рутинними?
Ми додаємо саме їх до посилок вже років вісім і шарудіння обгорточок давно перетворилося на складову внутрішньої музики Орінго. Перші два місяці з початку війни посилки відправляли без цукерок, бо це був той ресурс, який ми в лютому розтягнули по домівкам і не лишили в офісі запасу. Крамниці в Харкові тоді нормально не працювали, гроші були в дефіциті та й не звертали ми уваги на такі дрібні деталі, виконуючи зобов’язання перед замовниками. Навіть чеки на сплачені замовлення не могли роздрукувати, бо в моменти затишшя ми хапали з Юрою в офісі готові прикраси та відправляли їх з різних відділень, звісно, без принтерів вдома чи в укритті.
Та потім трапилося маленьке диво...
У розповіді про «дебардакізацію» Орінго («Як провести день не лише поглядом») я розкрила таємницю повернення «Шалених бджілок»: нам просто надіслали в подарунок купу цукерок, щоб ми додавали їх до коробочок… А потім ми вже знайшли свіжі цукерки в крамниці, бо зрозуміли, що сенс в них є.
Додам, що бджоли, як шалені, так і звичайні — це не тільки про Орінго. Бджоли за своїми властивостями є справжнім українським тотемом:
«…не варто уявляти бджіл такими завжди пухнастими і солоденькими промінцями добра: якщо вулику чи сім’ї загрожує небезпека, вони можуть добряче покусати кривдників. Звісно, вони не будуть просто так використовувати єдину свою ефективну зброю. Бджола не завойовниця, а трудівниця, тому жалить для оборони, коли питання йде про життя чи смерть, а не для того, щоб забрати собі чуже чи розважитися.
І коли черговому дурному ведмедю з дикого лісу здається, що він вже став господарем світу (хоча ніякої користі світові від нього немає) та можна робити усе, що заманеться, навіть лізти у сусідній ліс, то на шляху трапляється квітуча і мирна галявина, де стоять гарні вулики з солодкими сотами. І події знов відбуваються за одним сценарієм: такі маленькі істоти поруч з несамовитим загарбником, такі беззахисні поодинці, бджоли поєднують свої зусилля і люто женуть тварюку геть»
Отже, випадковості не випадкові, тому нехай парочка цукерок займає сьогодні почесне перше місце в розповіді. А з’їсти їх одразу, пригостити когось, прикрашати ними оселю чи навіть викинути, якщо не вживаєте солодке – то вже особиста справа кожного, головне, що вони до вас долітають.
Далі вже підемо по порядку, а не за емоціями.
Кордони посилочки формує коробка. Самозбірна (складається без застосування клею) коробочка з гофрокартону зараз в нас існує у трьох розмірах. Найменша (як у відео, крафтовий коричневий картон) використовується найчастіше, бо для замовлення на декілька прикрас без великих коробок або книжок в неї не потрібно натовкувати заповнювачі та ущільнювачі. Також вона легко входить в захисний пакет «Нової пошти» або подорожує за кордон по прийнятному тарифу.
Середня та велика коробки використовуються для посилок, де багато прикрас, чи є книжки з Таємної кімнати.
В коробку вкладаємо товарний чек і гарантійний бланк. До речі, знімала я те відео, щоб показати саме цей бланк. До війни не встигли надрукувати гарантійні бланки, а потім не дуже переймалися, бо він є на сайті, а в нас весь час змінювалися відділення «Нової пошти»… Та без них виникало багато питань з обміном і нарешті знову в посилки повернулися паперові гарантійки.
Про проблемний обмін розповім трохи докладніше. В нас безумовні інста-лідери продаж — каблучки з містами, і щодня їх замовляють люди, які раніше навіть ніколи не носили прикрас. Вони знають свій розмір або дуже приблизно, або вимірюють якимись домашніми способами чи за допомогою дивних програм. Звісно, потім ми міняємо на потрібний розмір, бо тримаємо їх на складі, а ось сам процес обміну полегшити і пришвидшити може тільки готовий бланк.
Потім в майбутню посилку вкладається прикраса з бірочкою. Звісно, не просто зразу сама прикраса, вона багатошарово ретельно огортається. Прикраса – в пакетик, пакетик в коробочку, коробочка в папір, а потім тільки в посилку.
Такий ритуал пакування відшліфовувся роками. Це одночасно естетично і практично: в 99,99% прикраси доїжджають до власників без жодних травм. Пакетик ми радимо потім використовувати для зберігання прикраси, бо так вона не дряпається об інші прикраси, і на неї не впливають шкідливі хімічні сполуки.
Біла картонна коробочка виглядає дуже приємно, і в ній теж можна подарувати прикрасу, а бірюзова коробочка, яку ви можете придбати окремо, взагалі чарівна.
Фірмовий папір не несе великого пакувального навантаження, проте він підсилює приємну атмосферу при розпаковці. І ще він дуже милий та впізнаваний. Нагадаю вам кумедні пригоди тангіру з кругами, коли підробляли не тільки прикраси, а й малюнок в цілому.
І ще з тієї пригоди виникли чарівні шопери з вишитим логотипом, які постійно з’являються в Таємній кімнаті.
Після прикраси вкладаються ті самі шалені цукерки і завершуємо внутрішню композицію подарунковою листівкою. Про наші листівки одного нагадування замало — з 2013 року листівочки вже перетворилися на окремий вимір творчості. Мабуть, про них ще треба буде розповісти окремо...
*******
Отже, підведемо підсумок. Звичайна посилка, яку ми відправляємо вам зараз з Харкова, складається з:
1) Самої прикраси
2) Обов’язкової бірочки до прикраси (про таємниці бірки є в нетрях сайту велика стаття)
3) Парочки тих самих желейних цукерок
4) Коробки з гофрокартону, з фірмовим скотчем та пакетом для пересилання з ярликом
5) Товарного чека
6) Гарантійного бланка
7) Зіп-пакетика
8) Безкоштовної коробочки-пірамідки або фірмової бірюзової коробки
9) Паперу з логотипами Орінго
10) Чарівної листівочки…
А ще там неймовірне повітря незламного Харкова, магія срібла, наша любов до деталей, добрі побажання, творче натхнення і багато усього такого, що неможна виміряти, але без чого матеріальне не має жодного сенсу.
О.М.
Nifli
Втр, 07/02/2023 - 13:07
Nifli
Втр, 07/02/2023 - 13:19
tatyanamx
Втр, 07/02/2023 - 16:56
NOstana
Втр, 07/02/2023 - 21:34
Cleona
Ср, 08/02/2023 - 09:59