Як народжуються нові прикраси? Якщо уважно подивитися на історію поповнення каталогу Орінго, стає зрозуміло, що шляхи у срібла іноді дуже звивисті…
Прикраси просяться у компанію до вже існуючих; ховаються поміж книжкових сторінок, щоб в потрібний момент перетворитися спочатку на ескіз в «Екслібрисі», а потім і на маленьке срібне диво; приходять у вигляді ледь вловимої ідеї, яка з часом виросте у цілу колекцію року; виринають з глибин філософських та політичних роздумів. І все це для того, щоб потім заманливо засяяти на світлинах, попроситися у вішлісти та мрії, розлетітися по усім куточками України та поза її межами у чарівних бірюзових коробочках.
Згадаємо, які з прикрас пройшли цей шлях за останній рік, від одного святкового листопада до другого? А оскільки цього року Орінго святкуватиме чотирнадцять років, оберемо відповідну кількість прикрас – цікаво, чи вийде стільки
Каблучка «Пливи, рибо…». Ну куди ж без нашого улюбленого Сергія Жадана? Ця каблучка народжена завдяки поетичній сесії «Екслібрису», і авторка ескізу, Марія Сергіївна (Madra Rua), зуміла вловити рибку рими та кохання до рідного слова за краєчок плавника. І ось пливуть собі по срібним хвилям рибка та кораблик, пливуть як нагадування про любов, про вірші, що стають молитвами, про молитви, що стають віршами.
Підвіс та сережки «Подорожник-камертон». Продовжує всю ту ж поетичну сесію «Екслібрису» срібний відзвук віршів Івана Малковича.
Стоїть при дорозі
хлопчатко в сорочці рваній:
— Я — подорожник,
прикладайте мене до рани.
Ну як тут було встояти? І ось вже проріс в сріблі подорожник, в якому Еліна Альбертівна (Lina2018), авторка ескіза, побачила ще й вилочку камертона. Прикраса допоможе завжди почути у житті вірний тон, ще і біль підлікує – недарма ж подорожник цілющий…
А ось сережки у пару до підвісу вийшли майже помилково: при вирізанні 3D моделі у воску щось трапилося з розміром. Зменшений подорожник відправився було у брак, але через відмінність кольорів (віск для безпосередньо роботи на виробництві – червоний, а для створення моделей – синій) його помітила головна чарівниця Орінго, Олена Маслова. Помах палички – і крихітки-сережки теж проросли у сріблі.
Каблучка «Доля драконів». Цього року усі книголюби кружляли на драконах разом з трендовим романом Ребекки Яррос "Четверте крило". Гаряча в усіх сенсах історія про складні взаємовідносини вершників й драконів у жорстокому фентезійному світі може сприйматися по-різному. Та найголовніше – самі дракони. Золоті та чорні, вони кружляють у легкому танку на срібному тлі й без проблем підкорюють серця: саме ця прикраса була однією з найпопулярніших у замовленнях цього року.
Підвіс «Теплі обійми». Колекції WEEK вже не перший рік – срібні роздуми про важливість кожного дня тижня в якомусь сенсі вже стали класикою. Та підвіс попросився на світ трохи пізніше, і гармонійно доповнив вже наявні каблучку та сережки. Він також присвячений неділі, доброму та сонячному дню, який так гарно проводити спілкуючись з близькими. Саме цей рух назустріч рідним, природний, як дві руки, як пелюстки квітів, і відображений в прикрасах: теплі обійми ніколи не бувають зайвими, особливо у цьому році.
Підвіс «Роздуми про сенс». Цьогорічна авторська колекція Олени Маслової отримала назву «Я дам тобі знак». Знаків тут справді чимало: знадобилася ціла окрема сторінка Довідника, щоб принаймні спробувати передати словами усі сенси, заховані у сріблі (а ще паралельно народилася казка «Про Зло, Добро та людину» ). Недивно, що і прем'єрна стаття для підвісу «Роздуми про сенс» вийшла у двох частинах: про зовнішнє та про внутрішнє.
Але якщо зібрати найголовніше, вийде, що на підвісі зображений піщаний годинник, який увібрав у себе минуле та майбутнє. На перетині розташувався маленький трикутничок з центральною крапкою. Крапка тримає разом минуле й майбутнє. Крапка — саме тут і саме зараз. Крапка — це життя людини. І звісно, не обійшлося без латинської мудрості, «Nosce te ipsum» (Пізнай себе)...
Каблучка «Світосприйняття». Як і інші прикраси з цьогорічної колекції року, вона складена з трикутників, але цього разу вони вирішили не розмежовуватися. Як казала сама авторка колекції, трикутники «…поєдналися в єдиний захисний гірський хребет — мабуть, це проскочила у срібло така собі нездійснена харківська мрія про власні Альпи на сході…». В прикрасі заховані гори алгоритмі та фрактал; пік попередніх поколінь мирно співіснує зі скелею майбутніх здобутків, далі йдуть ключ, трикутник Орінго і нескінченний пісочний годинник, а маленький трикутничок символізує ту саму призму, яка необхідна для світосприйняття. І при цьому всьому каблучка затишно всідається на пальчику – та як цікаво її розглядати!
Підвіс «Форма світогляду». Якщо колись по прикрасам Орінго почнуть писати наукові роботи, радимо розпочати саме з цієї – вистачить на цілу докторську! Трикутні часточки підвісу усі дуже різні за вмістом, але міцно тримаються разом, утворюючи срібну відповідь на багатогранне питання про сенс існування. Не остаточну, звісно, а одну з багатьох. Завдяки цьому підвісу можна розширити свої знання про таке магічне явище як фрактал. А ще саме в ньому вперше з’явилися флагманські варіанти каменів, створені людьми – чарівна «мозаїка», що поєднала природні бірюзу, різнокольоровий кальцит, обсидіан та інші мінерали.
Підвіс «Час для чарів». Відволічемося ненадовго від колекції року та знову повернемося до «Екслібрису». Його ювілейна, двадцять п’ята серія була присвячена всесвіту Гаррі Поттера, на книжках про которого виросло ціле покоління.
З навчанням у школі магії якось не склалося, але в історії про боротьбу зі злим чарівником усі ми живемо просто зараз. Та пам’ятаймо: радість можна знайти навіть в темні часи, якщо не забувати звертатися до світла. І дорогоцінна стрілка на годиннику, створеному за ескізом Еліни Альбертівни (Lina2018), вкаже шлях до чарів, які перемагають зло.
Сережки «Сонячний годинник Короля». Будемо чесні: Король жахів – остання людина, якій можна б було довірити писати казки. І дарма: його роман «Казка» моторошний рівно настільки, наскільки треба, щоб пробудити уяву. А ще він дуже ювелірний – недивно, що орінговці з задоволенням читали цю історію і малювали по ній ескізи. Еліна Альбертівна (Lina2018) побачила, як повинен був виглядати головний магічний артефакт «Казки», що повертав відлік часу задом наперед. Так і народилися несподівані та магічно-привабливі джекети, чудове доповнення до чималої колекції прикрас, присвячених Стівену Кінгу, що в нас вже зібралася.
Сережки «Зібрання знаків». Сережки-трансформери з колекції року, які вкрали не одне серце. Щоб порахувати усю кількість комбінацій, які можна з ними скласти, потрібно використовувати ступені та п’ятизначні цифри. Щоб зробити вибір ще цікавішим, до каталога додали кожен елемент сережок по окремості. Можна самостійно обрати симетрію чи асиметрію, подвійно посилювати зв’язки з родом або з власним потенціалом, обирати різні камені та покриття. Ювелірні перспективи ви зрозуміли
Підвіс «Ключ перетину». Просуваємося далі по колекції «Я дам тобі знак», цього разу – у пошуках ключа до трактування. Історію цього ключу варто почитати у повному обсязі, в кількох абзацах його передати важко. У ньому є щось потроху від золотого перетину, восьмої руни Вунйо і, звісно ж, прописної літери Фі, яка спеціально для нас утворила кути. І зовсім неважливо, наскільки великим буде цей ключ, на цілу сторінку чи на маленьку каблучку, головне — їм можна відкривати й закривати, ремонтувати і навіть розбивати, те що потрібно розбити… А у вас вже є цей варіант чарівної палички?
Каблучка «Сад пісень». Це навіть не просто прикраса, а ще одна можливість подумки зачерпнути з фонтану цілющої мудрості від Григорія Савича Сковороди. Мандрівний філософ з Харківщини не потребує додаткового представлення, а в Орінго його творчість люблять особливо. З роздумів над Піснею 24 з «Саду божествених пісень» й народилася ця каблучка. І усім, хто вміє слухати голоси минулого й майбутнього, вона тихенько співатиме про працю сродну, душевну, розумову й тілесну…
О спокою наш небесний! Де тебе знайти в наш час?
Ти усім нам є чудесний, врізнобіч розкинув нас.
За тобою ген вітрила розгорнули кораблі,
Щоб могли тебе ті крила на чужій знайти землі.
За тобою марширують, палять, знищують міста,
Цілий вік бомбардирують, а чи зможе хто дістать?
Підвіс «Харків. Дзеркальний струмінь ІІ». Куди не ходи, що не роби – а шляхи натхнення знов і знов ведуть у рідний Харків… Підвіс «Харків. Дзеркальний струмінь» завжди мав свій постійний фан-клуб – радісне мерехтіння бризок однойменного фонтану під променями сонця западає у серце з першого погляду. Та часи бувають різні, як і смаки, тому у новій версії підвісу з’явився вільний простір між чіткими контурами. І вільний цей простір уособлює харківський характер аж ніяк не менше, аніж квіти й фонтани. Цей підвіс стане чудовим подарунком для чоловіків або для дівчини, яка не любить камінці, й гарантовано підійде усім впертим харків'янам, закоханим у своє місто. А ще символічно, що він з'явився саме у День народження Харкова.
Чотирнадцять прикрас, чотирнадцять історії... і звісно ж, тут не можна поставити крапку – далі неодмінно буде.
А поки що поділіться в коментарях, яка з прикрас цього року виявилася саме для вас найріднішою, чи про яку ще тільки мріється?
Ольга Орінго
Mikurianka
Втр, 29/10/2024 - 21:17
ши тцу
Втр, 29/10/2024 - 22:21
primula
Втр, 29/10/2024 - 22:43
Cleona
Втр, 29/10/2024 - 23:02
Julia777
Втр, 29/10/2024 - 23:06
tatyanamx
Ср, 30/10/2024 - 00:02
allavoytenko
Ср, 30/10/2024 - 04:26
olenabuglova
Ср, 30/10/2024 - 09:32
Валентинчик
Ср, 30/10/2024 - 10:04
brenda
Ср, 30/10/2024 - 14:04